неделя, 8 февруари 2009 г.

Обяд на бързо / Быстрый обед

Грах с ориз

Сварен ориз 1:3. Лука се нарязва на ситно и се изпържва в малко олио. В чаша се слага малко оцет и 1/2 лъжичка джоджен да поседи малко. Магданоза и копъра се нарязват на ситно. Сипват се в съд, добавя се джоджена с оцета, 4 с. л. олио и малко сол. Ориза се изсипва в купата за поднасяне, прибавя се омекналия лук, 1 буркан грах, копър, малко черен пипер, маслини с костилките. Към подправките се прибавят 3 ситно нарязани домата и 1 чушка, разбърква се. Малко краве сирене се нарязва на парчета, слага се при ориза и се залива с подправките.

Горох с рисом
Отваренный рис 1:3. В хорошо разогретое растительное масло кладешь репчатого лука и тушишь до готовности. В чашку наливаем уксуса и добавляем 1/2 ч. л. мяты. Зелень петрушки и укроп мелко нарезаем. Положить в миску и добавить уксус с мятом, 4 ст. л. растительного масло, соли. В глубокую салатницу выложить рис, лук, 1 баночка горошка, укроп, черный молотый перец, маслини с косточек. В миску с укропом и петрушком положить 3 мелко нарезанные помидоры и 1 перец, перемешаем. В салатницу добавить сыр и заправить соусом из помидоров.
Приятного аппетита!

5 коментара:

Лана каза...

Ооо, вкуснятинка какая! Миленочка, а без маслин - как оно? Потому как я их не ем.

Milena Ivanova каза...

Попробуй с грибами ;)

Лана каза...

Ооо, с грибами - это самое то! ;)) Как только у нас нормальные помидоры появятся (ох, как долго еще! :(), тут же сделаю, я такое очень-очень люблю.

Milena Ivanova каза...

Консервированные помидоры тоже подходят, но свежие лучше.

Лана каза...

Буду ждать свежие :) Я консервированные не очень и люблю.